Späť na novinky
13 May, 2021

Výstavba Ovocných sadov pokračuje druhou etapou

Projekt charakterizuje množstvo zelene

Úspešný projekt dostupného komunitného bývania pre všetky generácie pokračuje. Ovocné sady, ktoré oslovili záujemcov ponukou štartovacích bytov pre mladých, bývaním pre rodiny aj seniorov, ohlasujú začiatok predaja druhej etapy. K 550 bytom v prvej etape pridáva developer projektu J&T REAL ESTATE (JTRE) ďalších 354 bytov a 123 apartmánov, ktorých cena bude opäť najdostupnejšia v tomto segmente. Termín začiatku výstavby je október tohto roka a dokončenie je plánované už o 22 mesiacov.

V druhej etape pribudne päť domov so siedmimi až ôsmimi podlažiami. Radenie jednotlivých domov vychádza z lineárnej výsadby ovocných sadov. Stromové aleje pozdĺž komunikácií obnovia pôvodný charakter územia. Aj druhá etapa prinesie mix bytov rôznych veľkostí, pretože dobre vyskladaný projekt má uspokojiť širokú škálu klientov. Aj pri väčších bytoch dokážu Ovocné sady ponúknuť najvýhodnejšiu cenu a zároveň zastúpením obyvateľov rôznych generácií a záujmov vytvoria stabilnú a funkčnú komunitu. Benefitom pri spustení predaja je parkovacie miesto zadarmo.

„Ovocné sady pokračujú v osvedčenom koncepte, ktorý spája cenovo dostupné bývanie s prostredím podporujúcim prirodzené vytvorenie dobrej susedskej komunity a zároveň dostatočného súkromia pre každého obyvateľa. Bývanie preto dopĺňajú predškolské zariadenie, ďalšie služby a zelené priestory pre posedenie, stretávanie sa a rôzne aktivity,“ charakterizuje projekt Pavel Pelikán, výkonný riaditeľ JTRE.

V pokračovaní veľkého parku, ktorého vybudovanie sa uskutoční ešte v prvej etape, bude zriadená komunitná záhrada. Slúžiť bude na dopestovanie si vlastných plodín či byliniek zdravo, bez zbytočnej chémie a produkcie odpadu z obalových materiálov. Park zas poskytne okrem tieňa a celkového zlepšenia klímy v horúcich letných mesiacoch príjemný priestor pre trávenie voľného času s deťmi na ihrisku, pri komunitnom grile aj pre aktívny pohyb na cvičiacich strojoch. Lavičky zas potešia starších ľudí, ktorí uvítajú spestrenie všedného dňa rozhovorom so susedmi alebo si len tak posedia na čerstvom vzduchu. Súčasťou novej štvrte bude materská škola s kapacitou 80 miest.

Architektonickým zámerom projektu je, aby samotná hmota objektov na seba nepútala pozornosť a nechala vyniknúť zeleni. „Projekt sme navrhli tak, aby budúcim obyvateľom nediktoval, ako majú prostredie Ovocných sadov využívať, ale aby vytvoril priestor prispôsobiť si prostredie svojim potrebám,“ priblížia filozofiu projektu hlavná architektka štúdia GFI Katarína Jägrová. Hmotová čistota je postavená na kontraste bieleho „nehmotného“ objemu s pravidelným rastrom balkónov a „hmotného“ objemu zemitej farby s prísne pravouhlým rastrom. Hmoty sú farebne jednoliate, aby vynikol raster okien.

Projekt disponuje dostatkom parkovacích miest, pričom zo 696 stojísk bude 361 krytých. V rámci podzemnej garáže bude samostatný priestor na odkladanie bicyklov. V prízemí bude 107 štvorcových metrov obchodných priestorov, ktoré doplnia ponuku služieb prvej etapy. Ovocné sady ponúkajú bývanie s dobrou dopravnou dostupnosťou a blízkosťou modernej občianskej vybavenosti. Z ponuky 550 bytov v šiestich bytových domov z prvej etapy je v súčasnosti dostupná už iba necelá pätina. Benefitom oboch etáp projektu je určite aj to, že každý byt má balkón a ku každému prislúcha aj pivničná kobka, za ktorú si klient nemusí priplácať.

Viac informácií o projekte a aktuálnu ponuku nájdete na stránke OVOCNÉ SADY