Späť na novinky
31 Mar, 2021

Ovocné sady Trnávka dokončili hrubú stavbu

Stredom projektu prechádza veľký park

Projekt dostupného a kvalitného komunitného bývania Ovocné sady Trnávka má dokončenú hrubú stavbu šiestich bytových domov tvoriacich prvú etapu. O byty bol od uvedenia na trh veľký záujem a v čase dokončenia hrubej stavby je z ponúkaných 550 bytov predaných už viac ako 80 percent. Klienti oceňujú nielen najdostupnejšiu cenu vo svojom segmente, ale aj veľký park tiahnuci sa stredom štvrte, dostatok parkovacích miest, vynikajúcu občiansku vybavenosť v okolí aj služby priamo v projekte, vrátane materskej školy pre 80 detí.

„Ovocné sady zaujali nielen mladé páry, ale aj rodiny s deťmi. Veď priestranný a dispozične veľmi dobre riešený trojizbový byt s balkónom tu môžu kúpiť už od 159 960 eur,“ hovorí výkonný riaditeľ developera projektu JTRE Pavel Pelikán a dodáva, že byty sú za túto cenu dodávané v kvalitnom štandarde aj s pivničnou kobkou.

Štvrť bude po zabývaní pôsobiť komunitným a rodinným dojmom, pričom dôraz kladie na kvalitu prevedenia stavieb aj verejných priestorov. Prirodzene obsahujú detské ihrisko, komunitný gril a uvažuje sa s komunitnou záhradou, kde si obyvatelia vypestujú domácu zeleninu či drobné ovocie. Súčasťou projektu sú okrem fontánky s pitnou vodou aj dve studne určené na zalievanie zelene nielen v parku.

„Zameranie projektu na pestrú cieľovú skupinu, ktorá vytvorí živú komunitu, sa ukázalo ako úspešné. Už za prvé tri týždne predaja si našlo majiteľa 250 bytov a záujem kupujúcich ešte narástol, keď sa rozbehli stavebné práce. Prví obyvatelia sa do svojich nových bytov budú môcť nasťahovať už v priebehu budúceho roka,“ približuje Ivan Bratko, riaditeľ predaja rezidenčných nehnuteľností JTRE.

Výstavba prebieha plynulo podľa harmonogramu. Na hrubú stavbu sa použilo 18-tisíc kubických metrov betónu. V súčasnosti už generálny dodávateľ stavby – združenie renomovaných stavebných spoločností pod vedením STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo, s. r. o. a doplnené SYTIQ, a. s. – začal s osádzaním okenných výplní, ktoré budú zladené s farbou fasády, čo zvýrazní čisté línie budov. Zintenzívňujú sa aj práce v interiéri a po montáži vnútorných rozvodov zdravotechniky, ústredného kúrenia, elektriny a vzduchotechniky sa začnú realizovať aj omietky v bytoch a ostatné práce.