Back to news

Ovocné sady majú právoplatné územné rozhodnutie

Vecerna prechadzka

Nová obytná štvrť Ovocné sady, ktorá ponúkne dostupné bývanie v bratislavskej Trnávke, je bližšie k realizácii. Projekt pod taktovkou JTRE prinesie okrem kvalitného bývania s dobrými dispozíciami aj nadštandardné možnosti pre šport, relax a rodinné aktivity. Funkčná a efektívna architektúra prináša na trh bývanie za dostupné ceny nielen pre mladých, ale aj rodiny s deťmi a seniorov. Na dlhodobo nevyužívanom území vznikne v prvej etape 550 bytov rôznych veľkostí a neskôr ďalších 474 bytov.

Ovocné sady majú vďaka dostupnej cene ambíciu prilákať najmä mladé páry a rodiny s deťmi. Nová štvrť im pomôže získať prvé vlastné bývanie. Mladí ľudia určite ocenia aj možnosti aktívneho života v blízkom okolí,“ povedal Pavel Pelikán, výkonný riaditeľ J&T REAL ESTATE.

Srdcom Ovocných sadov v Trnávke, za ktorých návrhom stojí architektonický ateliér GFI, bude park s okrasnými ovocnými stromami, detským ihriskom, komunitným grilom a atraktívnymi priestormi na aktívne trávenie času. V priamom dotyku s parkom vznikne verejná materská škola, umiestnená na prízemí jedného z obytných domov, ktorá je tiež súčasťou prvej etapy.

Na vybudovaní materskej školy sme sa dohodli s vedením mestskej časti, aby sme tak prispeli k riešeniu nedostatku miest v materských školách v Ružinove. Veríme, že táto dohoda bude veľkým benefitom aj pre budúcich vlastníkov bytov v štvrti, ktorá má ambíciu stať sa skvelým miestom pre rodinný život v pokojnej lokalite,“ dodáva P. Pelikán.

Rodiny určite ocenia najväčšie detské centrum KidsHouse, ktoré sa nachádza takmer pod oknami novej štvrte. Adrenalínové dobrodružstvá ponúka Jump Aréna i najväčšia lezecká stena K2. Aircraft v susedstve Ovocných sadov vytvára priestor pre halové športy, fitness i wellness. Oddych na pláži alebo vodné lyže ponúka neďaleký areál Zlaté piesky. Praktická je blízkosť známych nákupných centier IKEA, Pharos a Avion Shopping Park. Výhodou lokality je aj výborné napojenie na diaľničný obchvat a celkom nová zastávka MHD.

Predaj bytov v Ovocných sadoch sa začne už čoskoro. V prípade, že máte záujem dostávať aktuálne informácie o projekte Ovocné sady, prihláste sa na odber noviniek