Späť na novinky
22 Nov, 2018

Pozývame vás na vernisáž výtvarných prác žiakov slovenských škôl

Cena_JTRE_Balco_Jakub

Projekt DETI A ARCHITEKTÚRA 2018, do ktorého sme vstúpili ako hlavný partner, už čoskoro ukončí slávnostná vernisáž víťazných diel žiakov, ktorí po absolvovaní vzdelávacieho e-learningového kurzu poslali do súťaže výtvarné dielo na tému „Moja zelená škola“. Víťazi budú, okrem účasti na vernisáži a darčekov od partnerov a sponzorov, odmenení aj tematickou prechádzkou spojenou s návštevou najvýznamnejších zelených budov v Bratislave, napríklad budova ČSOB v našej štvrti Zuckermandel, a pozrú sa aj na prvý urbánny park v Bratislave - Panorama Park - v zóne Eurovea City.

Vernisáž sa uskutoční 30. novembra o 15.00 h v lobby budovy Pribinova 19 (Panorama Business II) za účasti odbornej poroty, partnerov a sponzorov projektu, a samozrejme víťazov súťaže, ich rodičov a učiteľov. Výtvarné práce budú v priestoroch Pribinova 19 voľne prístupné verejnosti až do konca januára.

Odborná komisia mala tento rok skutočne ťažkú úlohu vybrať z viac ako 500 prác dvadsať najlepších. Porota tento rok udelila dokonca dve prvé miesta Ivanovi Jandošekovi, žiakovi z Košíc a Veronike Kováčovej z Kendíc. Druhé  a tretie miesto si podelili Košičania z rovnakej ZŠ sv. Cyrila a Metoda - Adam Smatana a Ľubica Patakyová – z Košíc. Špeciálnu cenu poroty získala Alena Chymoradská z Prešova. Spoločnosť JTRE udelila za výnimočnú výtvarnú prácu cenu Jakubovi Balcovi z Liptovského Jána.

Projekt DETI A ARCHITEKTÚRA 2018 je určený pre žiakov 5. a 6. ročníka ZŠ a žiakov prímy a sekundy 8-ročných gymnázií celého Slovenska a organizátormi sú vydavateľstvo EUROSTAV a občianske združenie EUROARCH. Cieľom projektu je budovať už u detí vzťah k architektúre, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou prostredia, v ktorom žijú. Je dôležité, aby sa orientovali v slovenskej aj svetovej architektúre, aby poznali najvýznamnejších slovenských architektov a ich diela. Tento rok to bolo už štvrté pokračovanie originálneho a kreatívneho e-learningového kurzu, tentoraz s témou Zelená architektúra, zelené mestá.

Výborné občerstvenie na vernisáž pripraví pekáreň ANKER, ktorá ponúka svoje nezameniteľné a vždy čerstvé výrobky aj v budove Pribinova 19.

Image removed.