Späť na novinky
17 Aug, 2018

Spolu so študentmi z STU sme osviežili horúci festival Grape

Pavilon_Grape

Nápaditú festivalovú architektúru, ktorá nielen dobre vyzerá, ale aj zabaví, sme priniesli na jeden z najobľúbenejších slovenských festivalov spolu s tímom študentov Fakulty architektúry STU v Bratislave. Pavilón pre Grape vytvorili v rámci predmetu Výtvarné dielo v architektúre pod vedením pedagógov Bohuša Kubinského a Paulíny Ebringerovej.

Montáži pavilónu predchádzala niekoľkomesačná náročná príprava, v rámci ktorej celý tím pracoval na všetkých fázach projektu od zadania témy cez rozpracovanie na papieri až po realizáciu v priestore. Vďaka našej podpore neostal tento víťazný návrh iba na papieri. Prejsť od teórie k praxi je pre študentov neoceniteľnou skúsenosťou. Len málokedy totiž dostanú príležitosť aplikovať svoje nápady a vyskúšať si prejsť celú cestu od návrhu až k realizácii. Študenti STU, ktorých ako svojich potenciálnych kolegov JTRE intenzívnejšie podporuje, už niekoľkokrát presvedčili o svojej bezhraničnej kreativite, zmysle pre krásu a  technickej zdatnosti pri tvorbe svojich návrhov. Mnohé z nich zatiaľ neuzreli svetlo sveta, čo sa ale môže zmeniť práve vďaka takýmto projektom. Pointou pavilónu navrhnutého študentkami Barborou Mažgutovou a Luciou Medlenovou sú sprchovacie hlavice nainštalované vysoko nad hlavami návštevníkov, ktorí musia ťahať za šnúrky. Voda však po potiahnutí šnúrky neosprchuje podľa očakávaní ťahajúceho návštevníka, ale tečie z hlavice na inom mieste a na niekoho iného. Ľudia si preto musia navzájom pomáhať a osvieženiu tak predchádza zábavný moment prekvapenia a hry.

Pavilón je navrhnutý tak, aby ho bolo možné rozmontovať a zas zložiť na inom mieste. To umožní, aby dielo týchto šikovných mladých ľudí videli a vyskúšali si už čoskoro aj Bratislavčania a návštevníci hlavného mesta.