Späť na novinky
21 Jun, 2024

JTRE a Kooperativa nadväzujú spoluprácu pri dlhodobom komerčnom nájomnom bývaní v úspešnom projekte Ovocné sady Trnávka

Dom I

Projekt Ovocné sady Trnávka v bratislavskom Ružinove priniesol v dvoch etapách kvalitné jednoizbové až trojizbové byty za najdostupnejšiu cenu na trhu. Skúsený developer JTRE spolu s architektami z GFI stavili na jednoduchú ale funkčnú architektúru. Na ploche 81-tisíc štvorcových metrov vytvorili okrem bývania veľkorysé verejné priestory s výbornými možnosťami na hry, šport aj relax. Súčasťou projektu je veľký centrálny park aj verejná materská škola s kapacitou 80 miest.

Ďalšími benefitmi, ktoré klienti v tomto projekte oceňujú, sú skvelá dostupnosť, dopravné napojenie či široká vybavenosť modernými službami v bezprostrednom okolí. Projekt disponuje dostatkom parkovacích miest a samostatným priestorom na odkladanie bicyklov. V prízemí budov sa nachádzajú obchodné priestory ponúkajúce základnú občiansku vybavenosť. Táto ponuka sa stretla s veľkým záujmom kupujúcich – prvá etapa je už vypredaná a v druhej etape bolo v čase kolaudácie predaných už takmer 90 percent bytov.

Okrem záujemcov o vlastné bývanie projekt zaujal aj poisťovňu Kooperativa, ktorá odkúpila bytový dom I so 102 bytmi a posilnila tak svoje postavenie významného poskytovateľa nájomného bývania na Slovensku. Po predchádzajúcich skúsenostiach v iných krajských mestách v Ovocných sadoch rozbieha svoj prvý rozsiahly projekt komerčného prenájmu bytov aj v Bratislave.

„Spolupráca s poisťovňou Kooperativa je pre nás pilotným projektom dlhodobého komerčného prenájmu bytov, pri ktorom sme si nastavili formu partnerstva so stabilným a skúseným poskytovateľom tohto konceptu s perspektívou dlhodobej spolupráce. Náš najväčší rezidenčný projekt Ovocné sady Trnávka sme od začiatku koncipovali ako najdostupnejšie bývanie vo svojom segmente v Bratislave. Vďaka centrálnemu parku s množstvom herných a komunitných prvkov a verejnej materskej škole spolu s praktickými dispozíciami bytov v kvalitnom štandarde prilákal veľa rodín a mladých ľudí, ktorí si tu našli svoje prvé vlastné bývanie. Správnosť navrhnutého konceptu, štruktúry bytov a ich veľkostí potvrdzuje aj nadviazanie spolupráce s Kooperativou.“

Peter Píš, obchodný riaditeľ JTRE

„Koncept dlhodobého komerčného nájomného bývania funguje v Európe už celé desaťročia. Riešenie pre obyvateľov, ktorý naša poisťovňa priniesla ako prvá do slovenských miest – Košíc, Trnavy a najnovšie už aj Bratislavy – sa líši od bežného prenájmu bytov, ponúkaného individuálnymi prenajímateľmi. Jednou z najväčších výhod je vysoká miera stability, istoty a komfortu. Nájomca má záruku, že ak byt užíva v súlade so zmluvou a domovým poriadkom, má zaručené dlhodobé bývanie bez starostí, ktoré ponúka vlastníctvo či krátkodobé individuálne prenájmy.“

Vladimír Bakeš, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ poisťovne Kooperativa

Koncept, ktorý na trhu komerčného nájomného bývania prináša najväčšia slovenská poisťovňa, ponúka v cene finančne dostupného prenájmu už aj moderné vybavenie bytov, parkovacie miesto, profesionálnu údržbu a správu bytového domu ako aj poistenie.

Bytový dom I v Ovocných sadoch Trnávka bol skolaudovaný v máji tohto roka. Nadobudnuté byty po ich zariadení poskytne poisťovňa Kooperativa do prenájmu pre prvých nájomcov už od jesene.