Späť na novinky
01 Jun, 2023

ZFP realitný fond rozšíril svoje portfólio o budovu Landererova 12 od JTRE

L12

ZFP realitný fond spravovaný spoločnosťou ZFP Investments, investiční společnost, a.s., rozšíril svoje portfólio nehnuteľností o administratívnu budovu Landererova 12 z dielne J&T Real Estate (JTRE), ktorá je súčasťou modernej štvrte Eurovea City na bratislavskom nábreží Dunaja.

Technologicky vyspelá budova najnovšej generácie sa nachádza v pešej vzdialenosti od nákupného centra Eurovea s výbornou občianskou vybavenosťou a relaxačnou zónou na nábreží Dunaja, v blízkosti zeleného parku s fontánou a lavičkami, detskými ihriskami a zónou pre psíčkarov. Na 16 nadzemných podlažiach ponúka prenajímateľnú plochu 23 330 štvorcových metrov a disponuje 376 parkovacími miestami.

Poloha na križovatke Košická-Landererova-Prístavná poskytuje výborné napojenie na hlavné diaľničné a mestské ťahy a rovnako zaručuje výnimočnú viditeľnosť aj vďaka veľkoplošnej LED obrazovke. LED technológia je umiestnená tiež na strope vstupnej lobby, kde tematicky prepája exteriér s vnútornými priestormi. Landererova 12 je sídlom Európskeho orgánu práce (ELA), prvej agentúry Európskej únie sídliacej na Slovensku.

Budova disponuje zeleným certifikátom LEED Gold. Využíva o 32 percent menej energie a spotreba pitnej vody je o polovicu nižšia ako v konvenčných budovách, k dispozícii sú elektronabíjačky či sprchy a šatne pre cyklistov.

„Budova Landererova 12 sa vyznačuje silnou základňou medzinárodných a domácich nájomcov, jej lokalita v blízkosti nákupného centra Eurovea a nábrežia Dunaja ponúka široké spektrum oddychových a kultúrnych zón, budova výborne dopĺňa aktuálne portfólio kancelárskych budov ZFP realitného fondu.”

Róbert Pružinský, predseda predstavenstva ZFP Investments

„Landererova 12 ponúka pracovné pohodlie, súlad efektivity, funkčnosti a dizajnu v moderných a flexibilných priestoroch v súlade s ESG princípmi. Je skvelou voľbou pre všetky spoločnosti, ktoré majú záujem byť v centre diania vo štvrti Eurovea City.“

Peter Píš, obchodný riaditeľ JTRE

Služby finančného a daňového poradenstva zabezpečovala spoločnosť KPMG Slovensko Advisory, k.s., technické a environmentálne poradenstvo firma Grinity s.r.o., právne poradenstvo zabezpečila Wilsons s.r.o. a transakčné poradenstvo spoločnosť MiddleCap Advisory, s.r.o. Právne poradenstvo počas celej transakcie poskytla JTRE Advokátska kancelária RELEVANS s.r.o.

ZFP Investments je nezávislá investičná spoločnosť, ktorá je súčasťou skupiny ZFP Group. Jedným zo zakladateľov je spoločnosť ZFP akademie, a.s., ktorá spojila sily so slovenskou investičnou spoločnosťou s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti vytvárania a správy investičných fondov. Disponuje dobrými znalosťami domáceho trhu, pozná požiadavky a potreby klientov a má vybudované vynikajúce vzťahy s inštitucionálnymi partnermi

ZFP realitný fond investuje predovšetkým do realitných aktív a jeho snahou je vybudovať a spravovať diverzifikované portfólio v rámci jednotlivých segmentov realitného trhu. Cieľom fondu je stabilné a dlhodobé zhodnocovanie vložených peňažných prostriedkov podielnikov.