Späť na novinky
29 Nov, 2017

Prešovskú EPERIU navštívilo 70-tisíc ľudí

Otvorenie prvého moderného nákupného centra EPERIA Shopping Mall v Prešove prilákalo počas prvých troch dní viac ako 70 000 návštevníkov. Slávnostné otvorenie v piatok sprevádzala veľkolepá šou a pestrý sprievodný program. Prví zákazníci navštívili obchody svetoznámych značiek na ploche 22 000 m2 a mohli si vybrať aj z pestrej ponuky reštaurácií či oddychových zón. Centrum sa stalo novým regionálnym zamestnávateľom, celkovo vytvorilo približne 700 nových pracovných miest.

 

EPERIA Shopping Mall – nová módna adresa v Prešove

 

Prešov má ako posledné krajské mesto na Slovensku od minulého týždňa svoje prvé moderné nákupné centrum. Jeho výstavbu začal developer J&T REAL ESTATE v júni minulého roka a odovzdal ho do prevádzky podľa avizovaného plánu.

EPERIA bola a je pre nás jednoznačne výzvou. Je to náš najnovší projekt v retailovom segmente takéhoto rozsahu. Verím, že sa nám podarilo namixovať dobrú kombináciu obchodov, reštaurácií a služieb tak, aby sme uspokojili takmer 100-tisícový Prešov a jeho okolie. Snažili sme sa čo najlepšie spoznať celý región, jeho možnosti a potreby. Prešov dostáva v EPERII koncept, ktorý doteraz nemalo. Verím, že EPERIU si obľúbia nielen všetci Prešovčania a Prešovčatá.

Pavel Pelikán
výkonný riaditeľ, J&T REAL ESTATE

Veľký záujem návštevníkov prekročil očakávania majiteľov. Podľa Vladimíra Salkoviča, predsedu predstavenstva VSV Consulting, a.s., ktorého 100% akcionárom je realitný fond NÁŠ PRVÝ REALITNÝ o.p.f. – PRVÁ PENZIJNÁ SPRÁVCOVSKÁ SPOLOČNOSŤ POŠTOVEJ BANKY, správ. spol., a.s., bolo rozhodnutie investovať do EPERIE strategickým zámerom.

Spoločnosť J&T REAL ESTATE patrí medzi lídrov v oblasti developmentu na Slovensku a vďaka rozsahu a kvalite realizovaných projektov si vybudovala pevnú pozíciu v konkurencii najvýznamnejších developerov. To sú hlavné dôvody, prečo sme sa rozhodli pre spoluprácu.

Vladimir Salkovič
predseda predstavenstva VSV Consulting, a.s.

Obchodné centrum je tak ďalším projektom, ktorý podľa Vladimíra Salkoviča prispeje k perspektíve dlhodobej výkonnosti podielového fondu.

Otvorenie EPERIE bude mať pozitívny dopad na samotné mesto ako aj región, a to nielen na zamestnanosť a zvýšenie kúpyschopnosti, ale aj zvýšenou a bohatšou ponukou kvalitnej gastronómie a zábavy.

Vladimir Salkovič
predseda predstavenstva VSV Consulting, a.s.

Moderné a vyvážené zloženie značiek

 

Pre výstavbu centra bola zvolená lokalita v osvedčenej maloobchodnej zóne, na Ul. Armádneho generála L. Svobodu, v bezprostrednej blízkosti sídliska Sekčov, ktoré je v súčasnosti najväčším v meste. Poloha centra zabezpečí obslužnosť širokej spádovej oblasti pokrývajúcej severovýchod Slovenska, ktorá predstavuje dovedna až 330-tisíc ľudí. Z hľadiska celkového množstva nákupných plôch a kvality mixu nájomcov má projekt všetky predpoklady na to, aby v spádovej oblasti dominoval.

 

Pri porovnaní nájomcov EPERIE s ďalšími regionálnymi nákupnými centrami, podľa štúdie CBRE Shopping Centre Index, ktorá každoročne porovnáva parametre nákupných centier na Slovensku, poskytuje EPERIA Shopping Mall moderné a vyvážené zloženie značiek. Dominuje im móda s vyše 58 % celkovej plochy (bez supermarketu), z čoho viac ako polovicu (55 %) tvoria veľkí módni nájomcovia, 28 % módnej plochy predstavujú menšie butiky, 15 % tvorí obuv a zvyšok doplnky. 

Z hľadiska celkového podielu na ploche majú druhý najvyšší podiel na prenájme (11,8 %) špecializované obchody ako sú hračky, šport alebo predajne kníh a vyše 10-percentný podiel majú gastronomické prevádzky a kaviarne.

 

EPERIA SHOPPING MALL

 

Dvojpodlažné moderné regionálne nákupné centrum s celkovou prenajímateľnou plochou 22 000 m2 postavil developer J&T REAL ESTATE už v existujúcej obchodnej zóne na prešovskom sídlisku Sekčov. Stavba bude mať dosiaľ ako jediná v meste medzinárodné hodnotenie ekologických stavieb - certifikát BREEAM. Nadčasová a moderná architektúra nákupného centra pochádza z dielne architektonického tímu DKLN. Výstavba EPERIE s celkovou investíciou 50 mil. eur. začala minulý rok v júni a svoje brány otvorila nová módna adresa prvým návštevníkom už teraz v novembri. EPERIA do Prešova prináša stovku obchodov, renomované módne značky a široké portfólium zákazníckych služieb. Zákazníci tam nájdu obchody ako napríklad H&M, C&A, Lindex, New Yorker, A3 sport, Pandora, Bepon, Bubbleology, Tchibo, 101 Drogerie, Yves Rocher, Exi Sport či CCC. Nechýba nový koncept potravín Fresh Supermarket, food court, nový kulinársky a reštauračný zámer. Svoje miesto tu majú kaviarne a rôzne gastro prevádzky, medzi inými Café Dias, kubánsky bar La Cubanita, Sedliacky dvor alebo úplne nový reštauračný koncept Šariš.

 

Návštevníci môžu využívať tiež užitočné služby pošty, mobilných operátorov a troch bánk. Dominantu EPERIE tvorí centrálne námestie otvorené cez dve podlažia, ktoré poskytuje priestor pre príležitostné kultúrne a verejné podujatia, aktivity pre deti a veľa iných atrakcií na načerpanie dobrej nálady, inšpirácie a strávenie príjemných chvíľ s rodinou. Zákazníkom je tiež k dispozícii vnútorné parkovisko s kapacitou 199 miest a vonkajšie s 369 miestami. EPERIA myslí aj na cyklistov a vyznávačov moderného mestského životného štýlu a je bezbariérová. Bezplatná wifi je samozrejmosťou. Otváracie hodiny každý deň od 9:00 do 21:00 h.