Späť na novinky
22 Sep, 2021

Eperia Shopping Mall otvára druhú etapu už tento štvrtok

Eperia otvara druhu etapu

Prvé moderné regionálne nákupné centrum v Prešove otvorí 23. septembra druhú etapu. Rozšírená EPERIA Shopping Mall od developera JTRE prinesie nové módne značky, reštaurácie i multikino. Nákupná plocha tak narastie o polovicu. Návštevníkom ponúkne širokú paletu zákazníckych služieb, viac parkovacích miest či nové oddychové zóny vo vnútri aj v exteriéri. V prešovskej EPERII budú môcť príjemne stráviť svoj voľný čas všetci bez rozdielu veku či celé rodiny z Prešova i okolia.

Za takmer štyri roky od otvorenia sa EPERIA etablovala ako najobľúbenejšia módna adresa Prešovčanov. Rozšírenie o ďalších 11-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy na troch podlažiach prinesie postupne 25 nových prevádzok. Milovníci módy si opäť prídu na svoje, keďže sortiment sa rozširuje o sieť piatich predajní poľského fashion operátora LPP. Na ploche 5 400 štvorcových metrov pribudnú Reserved, Cropp, House, Mohito a Sinsay.

„Pri otvorení EPERIE sme si dali za cieľ priniesť do Prešova regionálne obchodné centrum, ktoré bude názvom prešovské, ale dizajnom svetové, čiže ponúkne taký zážitok z nakupovania, aký sa na regionálne obchodné centrum patrí. Nastavenie EPERIE ako novej módnej adresy Prešova a prešovského regiónu bolo od začiatku podporené bohatým výberom módnych značiek. Realizáciou druhej etapy s ďalšími značkami, ktoré sme pre kapacitu prvej etapy nemali možnosť umiestniť, sa EPERIA zaradí medzi top regionálne obchodné centrá Slovenska,“ hovorí Peter Píš, riaditeľ oddelenia komerčných nehnuteľností JTRE.

Posilňuje sa aj ponuka zábavy a oddychu, keď pribudne KINO STAR s piatimi sálami v modernom boutique koncepte. Možnosti stravovania spestria ďalšie moderné koncepty vo food courte a samostatná reštaurácia siete Burger King s drive-in službou.

EPERIA je už dnes nákupné centrum nadregionálneho významu

V súvislosti so zväčšovaním sa navýši aj kapacita parkoviska o vyše 200 parkovacích miest. Prevažná väčšina z nich je v podzemnej garáži a spolu ich je k dispozícii takmer 800. Pribudla aj zastávka mestskej hromadnej dopravy priamo pri EPERII a úpravou komunikácií sa zlepší prístup autom z centra mesta. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku myslí aj na cyklistov a vyznávačov moderného mestského životného štýlu a je celé bezbariérové, pričom disponuje bezplatnou wifi. Vonkajším dominantným prvkom je dažďová záhrada s nekosenou lúkou podporujúca pestrý život.

Výstavba druhej etapy medzi zákazníkmi obľúbenej EPERIE sa začala v januári 2020. Expanziu zrealizovala spoločnosť JTRE, ktorá stojí za projektom už od jeho prvej fázy.

„EPERIA bola našim prvým projektom takého rozsahu v retailovom segmente a rozšírením o druhú etapu sa maximálne využije jej trhový potenciál. Verím, že sa nám podarilo namixovať dobrú kombináciu obchodov, reštaurácií a služieb tak, aby sme uspokojili takmer stotisícový Prešov a jeho okolie. Prešov dostáva v rozšírenej EPERII nákupné centrum nadregionálneho významu,“ vysvetľuje výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Dvojpodlažná EPERIA otvorila brány v novembri 2017 a priniesla takmer sto prevádzok na ploche 22-tisíc štvorcových metrov. Už krátko po otvorení sa začala príprava rozšírenia centra. Veľký záujem návštevníkov prekročil očakávania vlastníka.

„Pod úspech prvej etapy sa podpísal nielen atraktívny mix obchodov, služieb, zábavy či gastro prevádzok, ale tiež faktory nevyhnutné pre úspech regionálnych obchodných centier ako dopravná dostupnosť či počet ponúkaných parkovacích miest. Po získaní kľúčových nájomcov pre rozšírenie v spojení s neustálym zvyšovaním návštevnosti prišlo k rozhodnutiu zväčšiť nákupné centrum,“ objasňuje Juraj Bielik, člen predstavenstva 365.invest, správ. spol., a. s., predtým Prvá penzijná správcovská spoločnosť, ktorá je súčasťou Skupiny 365.bank a je investorom projektu.

Celé nákupné centrum EPERIA Shopping Mall vyniká nadčasovou a modernou architektúrou z dielne ateliéru DKLN. Projekt získal ocenenie za vysokú kvalitu realizácie od Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska na 23. ročníku súťaže Stavba roka 2017. Ako prvému nákupnému centru na Slovensku a len šiestemu na svete mu bol udelený prestížny ekologický certifikát BREEAM Excellent v najaktuálnejšej schéme BREEAM International New Construction 2016.

Už pri výstavbe prvej etapy sa kládol dôraz na environmentálne kritériá – na systém energetiky, možnosti spätného získavania tepla či systém osvetľovacej sústavy – a pri rozširovaní centra sa s nimi pokračuje. Doposiaľ bolo vysadených vyše 120 stromov a vyše tisíc okrasných rastlín v okolí centra a EPERIA je tiež priekopníkom „green retailingu“ vďaka inštalácii včelína, hmyzieho hotela, vtáčích búdok a búdok pre netopiere. Všetkými týmito aktivitami podporuje udržateľnosť životného prostredia a biodiverzitu. Prešov sa vďaka EPERII zapísal na mapu moderných zelených nákupných konceptov.

Otvorenie prinesie viacero prekvapení

Slávnostné strihanie pásky novej časti EPERIE prebehne vo štvrtok 23. septembra za účasti primátorky Prešova Andrey Turčanovej, čím bude druhá etapa oficiálne otvorená pre verejnosť. Počas celého dňa dostanú návštevníci nákupného centra welcome drink. Na druhý deň 24. septembra popoludní o 13. hod. odštartuje sprievodný program moderátor Sajfa. Zákazníci si budú môcť zasúťažiť v EPERIA kvíze o hodnotné ceny. Najmenších potešia maskoti a väčší návštevníci si užijú okamžité výhry – darčekové karty EPERIA – v spotrebiteľskej súťaži za nákupy v nákupnom centre alebo za najlepšie fotografie pri fotopointoch. Celý program bude prebiehať  v slávnostne vyzdobenej druhej etape EPERIE a bude sprevádzaný hudbou z DJs pointov.