Späť na novinky
26 Oct, 2022

Allianz po štvrťstoročí presťahovala centrálu do Pribinovej 19

Lobby

Líder na slovenskom poistnom trhu po 25 rokoch zmenil adresu a sťahuje sa do nových moderných priestorov v administratívnej budove Pribinova 19 z dielne JTRE. Dve poschodia s výmerou 5 000 štvorcových metrov v nábrežnej štvrti Eurovea City si od polovice októbra užíva všetkých 550 zamestnancov.

Nová centrála spoločnosti Allianz – Slovenská poisťovňa má certifikát LEED GOLD (Leadership in energy and environmetal design), ktorý garantuje najvyššie parametre ochrany životného prostredia v súlade s ochranou a podporou duševnej pohody a fyzického zdravia osôb v nej pracujúcich. Metodika certifikácie hodnotí vplyv budovy na okolie, spotrebu vody a energie, použité materiály či kvalitu vnútorného prostredia pre efektívnu prácu. Technická infraštruktúra novej budovy zodpovedá moderným inovatívnym technologickým parametrom s možnosťou jej efektívneho prevádzkovania.

Hlavnými dôvodmi na zmenu adresy bratislavskej centrály boli hybridný model práce, ktorý zamestnanci Allianz využívajú a tiež potreba modernejších, udržateľnejších a energeticky efektívnejších priestorov, ktorými Pribinova 19 disponuje. „Aktuálna situácia a nové trendy na trhu práce nám ukázali, že pre nové spôsoby a kultúru práce naše doterajšie priestory už neboli postačujúce. Pre našich zamestnancov sme pripravili kvalitné, moderné a udržateľné pracovné priestory 21. storočia,“ vysvetľuje zmenu predseda predstavenstva Allianz – Slovenskej poisťovne Todor Todorov.