Back to news
09 Jun, 2020

JTRE boduje v Londýne. Získala financovanie pre Triptych Bankside a prevzala londýnskeho developera Sons & Co.

Výhľad z terasy

Developerská spoločnosť J&T REAL ESTATE (JTRE) pokračuje v rozvíjaní aktivít na londýnskom realitnom trhu. JTRE získala významné financovanie pre projekt Triptych Bankside. Prednedávnom tiež úspešne uzavrela akvizíciu londýnskeho developera rezidenčných nehnuteľností Sons & Co London Limited.

JTRE vstúpila na londýnsky realitný trh v roku 2018 kúpou projektu v prestížnej lokalite centrálnej štvrte South Bank pri galérii Tate Modern. Získala ho v spolupráci so spoločnosťou Sons & Co., ktorú JTRE ustanovila za projektového manažéra zodpovedného za multifunkčný komplex Triptych Bankside s celkovou komerčnou hodnotou viac ako 400 miliónov libier.

V septembri 2019 bola založená pobočka JTRE London. Na jej čelo bol vymenovaný Juraj Marko, ktorý má viac ako pätnásťročné skúsenosti na pozícii projektového manažéra rezidenčných, kancelárskych, hotelových aj priemyselných projektov v JTRE.

Úver na výstavbu projektu Triptych Bankside 

JTRE si zabezpečila úver vo výške 177 miliónov GBP od spoločnosti ICG Real Estate. Realitná divízia Intermediate Capital Group, globálneho alternatívneho správcu aktív v hodnote 45,3 miliardy eur
(k 31. marcu 2020) s viac ako 30-ročnou históriou, má v portfóliu aktíva v hodnote viac ako 4,85 miliardy eur. Úver je určený na výstavbu prvého projektu JTRE v Londýne – multifunkčného komplexu Triptych Bankside. V troch vežiach situovaných na prestížnej adrese 185 Park Street prinesie 169 bytov, viac ako 5 600 m2 kancelárií na prenájom, 1 350 m2 obchodných priestorov a rovnakú plochu pre kultúru. Projekt je už vo výstavbe a dokončenie je plánované na rok 2022.

„V Spojenom kráľovstve sme potrebovali na financovanie partnera s hlbokou znalosťou realitných projektov, ktorý dokázal oceniť nielen samotný projekt Triptych Bankside, ale aj naše dlhodobé pôsobenie v strednej a východnej Európe, kde sme dokončili a prevádzkujeme širokú paletu projektov v hodnote viac ako 1,2 miliardy eur. Získanie úveru, najmä v týchto neľahkých časoch, je potvrdením kvality portfólia JTRE ako aj celého tímu spoločnosti,“ vyjadril sa výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Kevin Cooper, riadiaci partner Real Estate London v ICG: „Sme radi, že sme sa stali partnermi JTRE v prvotriednom projekte v centrálnom Londýne. Kvalita developmentu, bohaté skúsenosti a finančná sila investora nás viedli k presvedčeniu, že ide o príležitosť, ktorú si nesmieme nechať ujsť, napriek situácii súvisiacej s pandémiou Covid-19.“

Akvizícia Sons & Co.

Sons & Co. založili bratia Alexander a Christian Stockerovci spolu so Simonom Robertsom. Za tridsať rokov spolu realizovali viac ako 550 bytov a domov najvyššieho štandardu v centrálnom Londýne s celkovou hodnotou prevyšujúcou 200 miliónov libier. Do JTRE London prinášajú dlhoročné skúsenosti z developmentu na náročnom londýnskom trhu.

„Akvizícia Sons & Co. urýchlila vybudovanie našej pozície v Spojenom kráľovstve. Realizujeme veľký projekt Triptych Bankside a  o ďalšie sa zaujímame. Nebolo by to možné bez lokálnych znalostí a skúseností v celom procese developmentu. Preto sme radi, že sme formálne potvrdili náš vzťah so Sons & Co., vďaka čomu máme lokálny tím, ktorý nám pomôže zanechať výraznú stopu na londýnskom trhu,“ hovorí Juraj Marko, výkonný riaditeľ JTRE London.

„Teší nás, že sme spojili sily s JTRE. Veríme, že naša znalosť londýnskeho trhu v spojení s významnými zdrojmi a medzinárodnými skúsenosťami JTRE nás zaradia medzi lídrov. Keď vyjdeme zo súčasnej krízy, veríme v pokračujúce posilňovanie londýnskeho trhu. Našou prioritou je využiť túto situáciu na ďalšie rozšírenie nášho portfólia,“ komentuje Alex Stocker, riaditeľ developmentu v JTRE London.

Tím Sons & Co. s 21 zamestnancami sa stáva súčasťou JTRE London, novej pobočky slovenského developera, ktorá sídli na adrese 22 Welbeck Street. Vedenie spoločnosti tvoria:

Juraj Marko, výkonný riaditeľ

Alex Stocker, riaditeľ developmentu

Christian Stocker, riaditeľ pre akvizície

Simon Roberts, riaditeľ realizácie stavieb