Späť na novinky
28 Mar, 2019

Diskutovali sme s novinármi o projekte Eurovea2

Neformalne ranajky s novinarmi

Ďalšie neformálne raňajky so zástupcami médií, ktoré sa tento raz uskutočnili v showroome v River Parkuna tému aktuálneho projektu od JTRE Eurovea2. Niekoľkoročné prípravy v ostatných týždňoch vyvrcholili začatím prípravných prác a odstraňovaním environmentálnej záťaže. O vízii rozvoja tejto lokality pri Dunaji diskutovali výkonný riaditeľ Pavel Pelikán, investičný riaditeľ Juraj Kalman, projektový manažér Ľuboš Kaštan, a za architektonické štúdio GFI Radovan Grečmal.

Projekt Eurovea2 ovplyvní život mesta na mnoho rokov. Svojim rozsahom 63.5 tisíc štvorcových metrov, kde je zahrnutých nielen 6 stavieb, z ktorých sa projekt skladá, ale aj komplexné riešenie verejných priestorov, priľahlej infraštruktúry a nábrežnej zóny Dunaja, sa dostáva Eurovea2 na prvé miesto v rebríčku najväčších projektov Bratislavy. Ako mestotvorný developer má JTRE jasnú víziu, ako sa má európska metropola Slovenska ďalej rozvíjať, preto bude aj naďalej pokračovať v dobre nastavenej komunikácii a úzkej spolupráci s mestom, dotknutými mestským časťami, odbornou aj laickou verejnosťou. Hlavné mesto sa totiž prirodzene vyvíja a je nevyhnutné vždy zohľadňovať jeho potreby a potreby jeho obyvateľov. A to sa stalo aj v Eurovea. Preto je pre tím JTRE prirodzené nielen potiahnuť úspešný koncept promenády až po most, ale ho ešte rozšíriť a doplniť o časť podmostia.  

V spolupráci so svetoznámou barcelonskou architektkou Beth Galí a odbornými sekciami mesta a mestských častí spoločne vytvára nielen miesto na bývanie, prácu, shopping, relax či kultúrno-spoločenské podujatia, ale predovšetkým kvalitný mestský priestor, ktorému vdýchnu život a atmosféru práve Bratislavčania. Ustúpením stavebnej čiary preto pristúpili k zväčšeniu priestoru nábrežia, ktoré bude tvoriť pobytová zeleň spolu so štýlovým pamiatkovo chráneným objektom Sklad č.7. K rozšíreniu verejných priestorov prispeje v nemalej miere aj socializácia priestoru pod mostom Apollo, ktorý po revitalizácii budú môcť obyvatelia využívať na obľúbené športové aktivity. Existujúci komplex Eurovea a jeho rozšírenie o druhú fázu Eurovea2, ktorého súčasťou bude aj prvý slovenský mrakodrap EUROVEA TOWER, tvoria kľúčové časti budúcej unikátnej štvrte EUROVEA CITY.