Späť na novinky
24 Mar, 2021

Eurovea City získala prvú medzinárodnú cenu

CIJ Awards

Ocenenie „Best Upcoming in Development“ udelila porota CIJ Awards Slovakia modernej štvrti, ktorá vyrastá na mieste niekdajšej industriálnej zóny na nábreží Dunaja. Už 16. ročník najdlhšie udeľovaných realitných ocenení na Slovensku v 20 kategóriách predstavil až 77 nominovaných najlepších projektov, spoločností a tímov pôsobiacich na realitnom trhu. Porota zložená z dvanástich uznávaných odborníkov z oblasti nehnuteľností, investícií, architektonického a stavebného priemyslu vyberala víťazov v dvojstupňovom hlasovaní. Do hlasovania boli zapojení aj čitatelia magazínu CIJ EUROPE, ktorý ocenenia vyhlasuje.

Eurovea City, ktorá postupne preberá rolu nového spoločenského a kultúrneho centra mesta, prináša nové príležitosti na bývanie, šport, zábavu aj prácu. A to všetko dostupné bez dlhých presunov autom. Dominantou štvrte sa stane prvý slovenský mrakodrap EUROVEA TOWER, ktorý s výškou 168 metrov zmení pohľad na  Bratislavu. Dôležitou  súčasťou novej štvrte sú rozsiahle verejné priestory s dôrazom na humánny urbanizmus, ktorých  koncept pripravila svetoznáma architektka a urbanistka Beth Galí. Hlavnou tepnou bude zelený mestský bulvár Pribinova vďaka podpore všetkých druhov pohybu. Priateľský k chodcom a otvorený pre ekologickú električkovú dopravu presmeruje až 80 percent áut pod zem, vďaka čomu vznikne  plnohodnotný centrálny priestor so širokými chodníkmi a bezpečnou segregovanou cyklotrasou.

Eurovea City nie je jediným projektom JTRE, ktorý získal ocenenie CIJ Awards Slovensko. V roku 2017 získala až štyri ceny štvrť Zuckermandel na úpätí hradného brala. Veď CIJ EUROPE už 26 rokov poskytuje rozhovory s ľuďmi, ktorí formujú odvetvie a je dôležitým a spoľahlivým zdrojom informácií v severnej, strednej a východnej Európe.