Späť na novinky
09 May, 2019

Budova JTRE navrhnutá za sídlo Európskeho orgánu práce

Landererova 12

Slovensko navrhlo v oficiálnej ponuke pre sídlo Európskeho orgánu práce (ELA) administratívnu budovu najnovšej generácie Landererova 12. Nedávno dokončená budova od JTRE sa nachádza na strategickom mieste v novovznikajúcej štvrti Eurovea City a ako jediná v súčasnosti spĺňa prísne technické požiadavky definované Európskou komisiou. Priestory pre ELA budú k dispozícii už od októbra 2019. Všetci uchádzači o sídlo orgánu budú známi 13. mája, keď Komisia zverejní ponuky. O výsledku rozhodnú ministri na Rade pre zamestnanosť, sociálnu politiku, zdravie a spotrebiteľské záležitosti 13. júna 2019.

„Viac ako 20-ročné skúsenosti v oblasti navrhovania a výstavby budov nielen pre veľké medzinárodné spoločnosti ako aj obsadenosť našich kancelárskych projektov svedčia o tom, že budovám a najmä našim klientom rozumieme. Naše kancelárie navrhujeme v súlade s požiadavkami Fortune 100 spoločností. Landererova 12 je ideálnym miestom pre sídlo agentúry, pretože ponúka súlad efektivity, funkčnosti a dizajnu v jednej z najvýznamnejších bratislavských lokalít, “ hovorí výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Výborná geografická poloha, priame spojenie na medzinárodné letisko vo Viedni a v Bratislave, diaľnica do Viedne, Prahy a do Budapešti. Landererova 12 prináša do centra Bratislavy 26 000 m2 kancelárskych plôch. Prvé štyri podlažia slúžia ako parkovací dom s kapacitou 376 stojísk. Na 12. podlaží sa nachádza terasa pre všetkých nájomcov s rozlohou takmer 250 štvorcových metrov s panoramatickým výhľadom a oddychovou zónou. Ďalšia veľká terasa je umiestnená na 4. podlaží. Priamo v objekte bude pre zamestnancov k dispozícii vlastná kantína s kapacitou 270 miest.

Budova využíva o 32 percent menej energie a spotreba pitnej vody je o polovicu nižšia ako v konvenčných budovách. K dispozícii sú nabíjacie stanice pre elektrické autá. Samozrejmosťou sú sprchy a šatne pre cyklistov a dobré napojenie na okolité cyklotrasy. Aj toto všetko sú dôvody prečo Landererova 12 získala certifikát zelených budov LEED Gold.

Ako uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter, je presvedčený, že táto ponuka spĺňa všetky kritériá pre zriadenie sídla agentúry, či už je to geografická poloha Slovenska, prístupnosť budovy, vzdelávanie, prístup na trh práce a sociálne zabezpečenie pre rodinných príslušníkov, ale aj kultúra alebo relax. Okrem toho sa Bratislava radí k najzelenším a najbezpečnejším mestám v Európe.

www.sk4ela.sk