Rekonštrukcia zastávky na Zochovej ulici

31. august 2012

Spoločnosť J&T REAL ESTATE odovzdala koncom augusta 2012 hlavnému mestu zrenovovanú zastávku na Zochovej ulici. Spoločnosť ju opravila na vlastné náklady v rámci projektu J&T REAL ESTATE PRE BRATISLAVU.

Rekonštrukčné práce trvali tri týždne. So začiatkom školského roka 2012-2013 tak získala jedna z najfrekventovanejších bratislavských zastávok nový čistejší a príjemnejší dizajn.

„Zastávku sme vyčistili od plagátov a nápisov a netreli antigrafitovým náterom, nanovo sme natreli kovové časti prístrešku a podhľad, zrepasovali osvetlenie, opravili nerovnosti na chodníkoch, vymenili lavičky, smetné koše a pridali črepníky so zeleňou. Zaujímavejší dizajn dodá zastávke polep známej bratislavskej panorámy, ktorý bude v noci podsvietený,“ hovorí o rekonštrukcii Katarína Krajňáková hovorkyňa spoločnosti.

Primátor Bratislavy Milan Ftáčnik a výkonný riaditeľ J&T REAL ESTATE Pavel Pelikán pri odovzdávaní zastávky symbolicky potreli jej časť antigrafitovým náterom. Chceli tak poukázať na skutočnosť, že počas troch týždňov trvajúcej rekonštrukcie bola zastávka opakovane znečistená sprejermi. „Pracovníci čistiacej firmy museli žiaľ opakovane odstraňovať z prístrešku rôzne nápisy a plagáty. My by sme samozrejme boli radi keby zastávka zostala pre Bratislavčanov čistá a nepoškodená čo najdlhšie,“ hovorí Katarína Krajňáková.

Revitalizáciu zastávky Zochova si vybrala spoločnosť J&T Real Estate ako jeden z projektov spoločenskej zodpovednosti. „V budúcnosti by sme radi zrekonštruovali aj prístrešok na opačnej strane cesty,“ dodáva hovorkyňa J&T Real Estate.

POĎAKOVANIE patrí spoločnostiam, ktoré na rekonštrukcii spolupracovali: Architektonická kancelária GFI, Dopravný podnik Bratislava, U.K.S.R., Mmcite2, SLOVCLEAN, DPC Advertising, AMG, MIKO – MAT.

http://www.facebook.com/#!/ZochovaZastavka