Herne pre zdravotne postihnuté deti

19. december 2011

Spoločnosť J&T REAL ESTATE zrekonštruovala herne na internáte Inštitútu pre pracovnú rehabilitáciu zdravotne postihnutých na Mokrohájskej ceste.

Stolný hokej, futbal, trampolína, fitlopty, spoločenské hry, sedacie vaky, nový nábytok. To všetko môžu využívať vo vynovených herniach deti z Inštitútu pre pracovnú rehabilitáciu zdravotne postihnutých na Mokrohájskej ceste, ktoré im ako vianočný darček zariadila a vymaľovala spoločnosť J&T REAL ESTATE.

„Herne boli predtým veľmi neútulné. Mnohé z detí pritom bývajú na školskom internáte cez víkendy i sviatky. Odteraz majú k dispozícii príjemný priestor pre trávenie svojho voľného času,“ povedala hovorkyňa J&T REAL ESTATE Katarína Krajňáková.

„Zdravotne postihnutí žiaci potrebujú priestor aj na relaxáciu a regeneráciu osobných síl a podnetné prostredie tomu len prospieva. Najväčším ocenením pre mňa je, keď sa oči našich žiakov smejú, a tú chvíľu som opäť zažila pri otvorení študentských herní,“ hovorí Petra Húrošová, zástupkyňa riaditeľa pre Výchovu mimo vyučovania.

Inštitút pre pracovnú rehabilitáciu zdravotne postihnutých je jedinečné zariadenie, ktoré pripravuje na zamestnanie zdravotne postihnutých z celého Slovenska. K 11tim študijným odborom pribudol nedávno nový odbor mechanik počítačových sietí, o ktorý je veľký záujem.

„Podľa prieskumov sa do pracovného procesu zaradilo 45% absolventov SOŠ a 24% pokračuje na vysokej škole,“ tvrdí šéf inštitútu Dušan Piršel.

Súčasťou inštitútu je aj úsek liečebnej rehabilitácie. Žiakom sa presne podľa indikácií venujú odborníci, absolvujú masáže, cvičenia alebo vodoliečbu. V roku 2009 získal inštitút certifikát na fyzické diagnostikovanie zostatkového pracovného potenciálu Insernahagen.