Zuckermandel získal štyri ocenenia

4. Prosinec 2017

Projekt Zuckermandel od J&T REAL ESTATE s akcentom histórie a nezabudnuteľnou atmosférou mestského bulváru, ktorý vznikol na úpätí hradného brala získal na 13. ročníku CIJ Awards Slovensko 2017 až štyri ocenenia - Leading Green Building, Best Office, Best Residential a Best Office Lease.

Kvality tejto polyfunkčnej mestskej štvrte ocenil v utorok odborný medzinárodný realitný magazín a portál Construction & Investment Journal. O oceneniach v jednotlivých kategóriách CIJ Awards rozhodujú riaditelia a partneri spoločností pôsobiacich v oblasti developmentu a realít. „Som veľmi rád, že nielen my si ceníme vynikajúcu prácu našich ľudí a všetkých, ktorí na našich projektoch participujú. Ocenenia, ktoré dostal Zuckermandel od odbornej verejnosti, sú pre nás všetkých potvrdením vysokej kvality projektu i celého tímu,“ povedal výkonný riaditeľ J&T REAL ESTATE Pavel Pelikán. V tejto štýlovej mestskej štvrti našli svoje sídlo také firmy ako Novartis, EY, ČSOB, Baumit či novinka na trhu Banka 365 a postupne sa sem sťahujú obyvatelia bytov. Zaujímavosťou štvrte je napríklad sedem replík Messerschmidtových charakterových hláv v originálnej veľkosti či prepojenie Zuckermandelu a dunajského nábrežia atraktívnou lávkou ako aj skalný masív, ktorý zohráva jedinečnú úlohu v celom koncepte. Tieto ocenenia sú len prvým krokom a Zuckermandel už budúci rok v apríli v Prahe na Best of the Best CIJ Awards Europe zabojuje o ceny v konkurencii ďalších ocenených z 10 krajín strednej a juhovýchodnej Európy.

Hlavnou myšlienkou udeľovania ocenení CIJ je, že „úspech je to, čím inšpirujete iných, aby to urobili!“. V súlade s týmto cieľom oživilo polyfunkčné mestské centrum Zuckermandel genius locci Starého mesta, v časti kde mesto nežilo.